Pramoniniai šilumos siurbliai
GGHP - Green Group Heat Pump
Sumažinkite šildymo išlaidas iki 4 kartų!
Kas yra pramoninis šilumos siurblys?
Pastaruoju metu sparčiai populiarėjantys pramoniniai šilumos siurbliai yra gera atsvara gamtą teršiančioms šildymo sistemoms, šildomomis mazutu, kietu kuru. Šilumos siurblys yra uždaro kontūro ekologiškas įrenginys, užpildytas šaldymo agentu (ypač efektyvūs yra NH3 amoniakas ir CO2 angliarūgštė) ir neišskiriantis jokių teršalų. Iš aplinkoje esančio šilumos šaltinio (gruntas, gręžinio vanduo ar vandens telkinys, oras) paimtą šilumą, šilumos siurblys pakelia iki reikiamo lygio ir perduoda patalpų šildymo sistemai ar kitoms reikmėms. Įprastai pramoninių šilumos siurblių galia prasideda nuo šimtų kilovatų, kadangi projektuojant ir montuojant sistemą naudojami pramoninės paskirties komponentai - ypač efektyvūs aukšto slėgio kompresoriai, pramoninė reguliavimo ir valdymo armatūra, dažnio keitikliai. Pagal pasirinktą šildymo būdą iš šilumos siurblio į šildymo sistemą tiekiama šiluma gali būti skirtingų temperatūrų (pvz. grindiniam šildymui reikalinga +35°C temperatūra, radiatoriniam šildymui būtina +50°C temperatūra, oro pašildymui ventkamerose +55°C...+60°C). Pagrindinis šilumos siurblio privalumas yra ekonomiškumas, kuris labiausiai priklauso nuo šilumos šaltinio temperatūros ir šildymo sistemai reikiamos temperatūros. Kuo šilumos šaltinio temperatūra žemesnė, o šildymo – didesnė, šilumos siurblio efektyvumo koeficientas (COP) mažėja. Tuo pačiu, kuo šilumos šaltinio temperatūra aukštesnė (pvz.: grunto T =-3°C, ežero T =+4°C, vandens iš gręžinio T =+8°C, technologinių procesų šiluma +15...+25°C, kondensacinė šiluma +25...+35°C), o reikalaujama temperatūra šildymo sistemai žemesnė (pvz.: grindiniam šildymui reikalinga +35°C temperatūra, radiatoriniam šildymui temperatūra nuo +50°C, oro pašildymui ventkamerose nuo +55°C temperatūros), tuo aukštesnis šilumos siurblio efektyvumo koeficientas. Kadangi šilumos siurblys paremtas atvirkščiu Karno ciklu, atsiranda galimybė išnaudoti tą patį įrenginį sistemų vėsinimui (kondicionavimui) vasaros metu. Šaltuoju metų periodu šiluma paimta iš grunto, vandens ar oro atiduodama patalpai (taip ją sušildant), o šiltuoju periodu – šiluma paimama iš patalpos (taip ją atvėsinant) ir atiduodama gruntui, vandeniui ar orui.
Į ką reikia atsižvelgti renkantis šilumos siurblį?
Renkantis pramoninį šilumos siurblį, reikia išsiaiškinti efektyvumo koeficientą (atiduodamos šilumos galios santykį su vartojama elektros galia) prie realių Jūsų pasirinkto varianto sąlygų (šilumos šaltinio tipas su šaltnešio temperatūromis ir pasirinktas patalpų šildymo tipas/tipai su vandens temperatūromis), našumo pakopas, esant skirtingoms apkrovoms, valdiklio ir parametrų programavimo galimybes ir kt. Šilumos siurblio veikimo principas analogiškas šaldymo sistemos veikimo principui, todėl renkantis šildymo sistemą su šilumos siurbliu, labiausiai verta bendradarbiauti su kompanijomis, turinčiomis patirties šaldymo sistemose, su šaldymo sistemas išmanančiu inžineriniu personalu bei serviso darbuotojais. Tai užtikrins šilumos siurblio precizišką darbinių parametrų sureguliavimą bei profesionalų servisą gedimo atveju - ypač aktualus greitas gedimo pašalinimas, esant lauke žemai temperatūrai.
Kodėl verta rinktis GGHP?
- Projektuojame ir gaminame šilumos siurblius daugiau nei 10 metų
- Patirtis lyderiaujančiose Lietuvos pramonės įmonėse
- Bendra instaliuotų įrenginių galia viršija 10 MW
- Priklausomai nuo temperatūrų, šildymo kaštų sumažinimas 3-4 kartus
- Gaminame konteinerinio išpildymo šilumos siurblius, pritaikytus veikti lauko sąlygomis
- Ilgametė patirtis leidžia greitai ir efektyviai integruoti GGHP, nestabdant esamos sistemos
- Įprastai klientams GGHP atsipirkimo laikas iki 2 metų
- Mūsų šilumos siurbliai sudaryti tik iš aukščiausios kokybės, pasaulyje pripažintų gamintojų komponentų: Mayekawa, Siemens, Danfoss